Hastane Başhekimi

Doç. Dr. Hülya KILIÇ YILMAZ


Başhekimin Mesajı


    Bölümlerimiz » Tıbbi Branşlar » Diyet ve Beslenme »   

Diyet ve Beslenme

 

 Beslenme ve Diyet Polikliniği: Her yaş grubundan hastalarımıza; obezite (çocuk ve yetişkin), diyabet (tip I, tip II, gebelik), kalp damar, kolesterol, böbrek, karaciğer, sindirim sistemi ve diğer beslenme ile ilgili hastalıklara özel beslenme programları hazırlanmakta ve anlatılmaktadır. Hastalarımızın mutlaka bir hekim kontrolünden geçmiş olarak, tahlil ve tetkikleriyle polikliniğimize başvurmaları gerekmektedir. İnternet üzerinden veya telefonla randevu verilmemektedir.

 
       Obezite hastalarımızı düzenli aylık kontrollerle takip etmekteyiz. Bütün hastalarımız diyet listeleri yanlarında olmak şartıyla, hafta içi ve cumartesi günleri tekrar polikliniğimize başvurarak diyetleriyle ilgili danışmak istedikleri her türlü konuda bilgi alabilirler.  
 
          Klinik hizmetleri: Günlük yapılan klinik vizitleri ile yatan hastalarımızın hastalıklarına özel beslenme programları hazırlanmaktadır. Hastalarımız taburcu edilirken de Beslenme ve Diyet Polikliniği’mizde yazılı olarak beslenme programları düzenlenmekte ve ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.
 
          Toplu beslenme hizmetleri: Hastanemizde yatan hastalarımıza, refakatçi yakınlarına ve çalışan personelimize yemek hizmeti sunmaktayız. Aylık hazırlanan menülere göre, besin maddeleri teknik şartnameler doğrultusunda her gün diyetisyen tarafından kontrolleri yapılarak mutfağa alınmaktadır. Yemeklerin sağlık kurallarına uygun hazırlanması ve sunulması için tüm mutfak, yemekhane kontrol ve organizasyonları diyetisyen tarafından yapılmaktadır.
 
 
Diyetisyenlerimiz:
 
  • Dyt. Nilay ÜNSAL
  • Dyt. Mehmet Ali GÖREN
  • Dyt. Ayşe Mine ÖZDEMİR
  • Dyt. Server ÖKSÜZ (Mutfak Sorumlusu)

 

 

 


Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Kaşüstü Mahallesi Topal Osman Sokak No:7 Yomra / TRABZON
Tel : ( 0462 ) 341 56 56, ( 0462 ) 341 56 30 - 38, ( 0462 ) 341 56 58 - 63

Akgün Yazılım © 2015 Tüm Hakları Saklıdır