Hastane Başhekimi

Doç. Dr. Hülya KILIÇ YILMAZ


Başhekimin Mesajı


    Bölümlerimiz » Tıbbi Branşlar » Cerrahi Birimler » Anesteziyoloji ve Reanimasyon »   

Anesteziyoloji ve Reanimasyon

Anestezi ve Reanimasyon Bölümü Hakkında

          Anestezi uzmanları ameliyathane ekibinin en önemli parçasıdır. Hastanın ameliyat sırasında ağrı duymasını engellemek için kullanılan ilaçlar, anestezi hekimi tarafından belirlenerek uygulanır. Yaşamsal fonksiyonlarda bir değişiklik olmaksızın geçici bilinç kaybı ve refleks aktivitede azalma hali genel anestezi olarak adlandırılmaktadır. Ayrıca ameliyatın türüne göre bölgesel anestezi uygulamaları ile de hastalara aynı konfor sağlanarak uygun cerrahi ortam oluşturulur. Anestezi hekimlerinin anestezi alanlarında yardımcılığını yapmak üzere eğitilmiş olan anestezi teknisyen/teknikerleri de ekibin çok önemli bir parçasıdır.

          Cerrahi bölümlerin yanında, Diş, Endoskopi ve Görüntüleme Bölümleri`nde anestezi uygulamalarımız da mevcuttur. Ayrıca cumartesi günleri de ameliyathanede ve endoskopi bölümünde anestezi uygulamalarımız devam etmektedir.


          Bir, ya da birden fazla organın yetersizliği nedeni ile vücudun aksamış olan fonksiyonlarının desteklenmesi ve bu süreç içerisinde hastanın hayatta kalmasının sağlanmasına yönelik faaliyetleri kapsayan ve özellikle yapay solunum cihazı başta olmak üzere birçok cihaz ve teknolojiyi kullanarak, deneyimli hemşirelerimiz ve yardımcı personellerimiz ile reanimasyon ünitemizle de hizmet vermekteyiz.


          Anestezi alacak hastaların ameliyat öncesi değerlendirilmeleri, tetkik ve muayeneleri için anestezi polikliniğimiz ile hizmet verirken; Ağrı polikliniğimiz ile de ayaktan ve yatan hastaların akut ve kronik ağrılarının tedavisinin yanında gerekli görülen onkoloji hastalarına port uygulamalarımız da mevcuttur.
 

       

 Anesteziyoloji ve Reanimasyon Bölüm Doktorlarımız
 

 


Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Kaşüstü Mahallesi Topal Osman Sokak No:7 Yomra / TRABZON
Tel : ( 0462 ) 341 56 56, ( 0462 ) 341 56 30 - 38, ( 0462 ) 341 56 58 - 63

Akgün Yazılım © 2015 Tüm Hakları Saklıdır